Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

KAŞ EKİMİ NEDİR ?

Kaşlar gözleri çerçeveleyerek yüz ifadesinde çok önemli rol oynarlar. Kaş seyreldiğinde veya kısmen kaybolduğunda kişinin yüz ifadesinin ciddi biçimde bozulduğu gözlemlenir. Dövme veya kozmetik yöntemler ile düzeltilen kaşlar, suni bir görüntüye yol açmakta, erkeklerde ise sorun tamamen çözümsüz görünmektedir. Kaş ekimi, iki kulak arasında kafanın arka bölümünde bulunan ve ‘donör bölge’ adı verilen alandan alınan, sağlıklı saç köklerinin kaşlara nakil edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir.

FUE tekniği uygulanarak ense bölgesinden kaş açıklığı için gerekli olan greftler tek tek saç ekim robotu yada mikromotor ile alınırlar. Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyşturulur. FUE tekniği uygulanarak ense bölgesinden kaş açıklığı için gerekli olan greftler tek tek saç ekim robotu yada mikromotor ile alınırlar. Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyşturulur. Saç Ekimi olarak yüzlerce kaş nakli başarıyla gerçekleştirilmiş olup özellikle bayanlarda kaşların alınarak çok inceltilmesi sonucu oluşan şekil bozukluklarında kaşlarınıza mükemmel bir dizayn ve istenen şekli çok kısa sürede travmasız, acısız bir şekilde uygulamaktayız , Kaştaki travma izi son derece rahatsız edici olmaktadır.Küçücük bir iz dahi olsa yüz bölgesinde en dikkat çekici nokta olmaktadır. Kalem ve kalıcı makyajla kapatılsa da en doğru kalıcı ve doğal çözüm kaş ekimidir. Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemli bu nedenle doktoruyla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına karar vermelidir. Özellik ile dikkat etmesi gereken kalın bir kaşı istediğiniz gibi şekillendire bilirsiniz fakat ince bir kaşa yoğun ve kalın bir kaş görüntüsü veremezsiniz. Kaşlarınızın biraz normalden kalın olmasında herhangi bir sakınca yoktur.

KAŞ EKİMİ NASIL YAPILIR ?

Bu işlem, hastanın plastik cerrahıyla birlikte yaptığı konsultasyonda istediği kaş şekline karar vermesiyle başlar. Sonrasında hastaya hafif bir sedatif verilir ve işlem yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır. Saçlı deriden alınan kökler, işlem sonrasında bölgede bir iz kalmaması ve doğal bir görüntüye ulaşılması için deride çok küçük kanallara ekstra inceltilmiş foliküler üniteler olarak yerleştirilmelidir.Uygulama yaklaşık bir saat sürer ve işlemden 24 saat sonra banyo yapılabilir. Kaş Ekimi yapılan bölgede uygulama sonrasında dört gün boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Nakil yapılan alan, dört ile beş gün sonunda iyileşir.

KAŞ EKİMİ YAPILIRKEN ACI HİSSEDİLİR Mİ ?

Kaş ekimi işlemi ağrısızdır. Lokal anestezi ile yapılır. Morluk oluşmaz ve 2-3 saat gibi kısa zamanda yapılır. 2 Gün sonra ilk pansumanınız yapılır. Operasyondan sonraki 1 hafta hafif pembe bir görüntü olacaktır. 7.günde yapılan pansumanın ardından doğal kaşlı bir görünüme sahip olacaksınız.

KAŞ EKİMİNDEN KAÇ GÜN SONRA KAŞ NORMAL ÇIKAR ?

Günlük yaşantınızdan taviz vermeden 1-2 saatte kaş ekimi yaptırabilirsiniz. 1-2 ay sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir.

KAŞ EKİMİ İLE DÜZELTİLEBİLEN KAŞ SORUNLARI ?

● Yara izi

● Ameliyat izi

● Dikiş izi

Bu tür kaş kayıplar çevredeki kaş yoğunluğu kadar kök nakli yapılarak tama yakın kamufle edilebilir. Yara izi kaş ekimi sonrası görünmez şekle getirilmiş olur.

 


Üst